Trumpa viešnagė

Į Art Deco ekspoziciją

Į parodos fojė
Tema:
Menas
XX
amžius

Vilniaus meno mokykla Lietuvos sportas

 


  Tarpukario Lietuva. Trumpas ir svaigus Nepriklausomos Respublikos gimimo ir augimo laikotarpis. Naujovės gyvenime ir modernizmo banga mene. Art Deco stilistika veržėsi į Lietuvą architektūros, vaizduojamosios ir taikomosios dailės srityse, formavo gyvenimo būdą. Ją skleidė menininkai, grįžę iš studijų Europoje, ji plito su meniniu importu, muzika, kinu. Tikru naujos stilistikos orientyru tapo Kaune tarpukariu rengtos dailės parodos.

Lietuvos Art Deco stilių  charakterizuoja pristatomi kūriniai, surinkti iš visos Lietuvos, saugomi muziejuose, privačiose kolekcijose. Tai panorama, leidžianti pajusti prieškario dvasią, laikinosios sostinės atmosferą.

Į parodos struktūrą Baltai Valstybė Visuomenė Liaudies kultūra Elito kultūra Kraštovaizdis ir architektūra Religija Intelektas Menas Lietuva pasaulyje Kita
Trumpa viešnagė – tik šis tinklalapis. Tekstą ir iliustracijas pateikė Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus.

 Ekskursija  Jeigu susidomėjote, kviečiame į apžvalginę ekskursiją, kurioje galėsite plačiau susipažinti su Art Deco istorija pasaulyje ir Lietuvoje. Čia rasite ne tik būdingiausių architektūros, tapybos, skulptūros, grafikos kūrinių, bet ir “vienadienio” meno pavyzdžių: pakuočių, reklamos. Klausydamiesi rumbos ir tango melodijų galite žvilgterėti į miestietiško gyvenimo užkulisius, susipažinti su Art Deco madomis ir aksesuarais, baldais, indais, tekstile. Jeigu norite išsamiau studijuoti Art Deco, jums pravers  bibliografinės nuorodos, informacija apie parodas ir menininkus. Svetainę tvarko ir puošia Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus.


Lietuvos kultūros paveldo tūkstantmečio virtuali paroda:
[Parodos pradžia] [Parodos fojė] [Trumpa apžvalga] [Parodos schema] [Paaiškinimai lankytojui] [Informacija]


© Matematikos ir informatikos institutas, 1998-2000. Į parodos fojė
Adresas ryšiams: nerute@ktl.mii.lt. Tinklalapis atnaujintas 2008.10.20