Trumpa viešnagė

 

Į parodos fojė
Tema:
Menas
XIX-XX
amžiai

Humanizmo idėjos Lietuvoje M.K. Čiurlionis

 


Šv. Petro ir Povilo bažnyčiaParodoje unikaliomis fotografijomis parodyta savita ir nepakartojama senojo Vilniaus kultūros dalis - architektūros paminklai: įvairių konfesijų sakralinės paskirties, visuomeniniai pastatai, vienuolynai, jų interjerai. Miestas kūrėsi daugelį šimtmečių, kito jo architektūros išraiška, kiekviena epocha praturtindavo jį naujais pastatais.

Senasis Vilnius tai daugelio kartų Lietuvos ir kitų šalių architektų patirties sankaupa, didžiulis paveldėtas lobis. Pateikiamos fotografijos yra užfiksavusios XIX a. pabaigos - XX a. pradžios okupacijų, technikos keičiamą istorinį Vilniaus vaizdą, modernių pastatų užgožtą ir savitai papildytą miesto panoramą, negrįžtamai pakeistą Vilniaus apylinkių grožį.

Iš Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomų fotografijų išskirti unikalūs tarptautinio pripažinimo sulaukusių fotografų J. Czechowicziaus, S. Fleury ir kitų fotografų darbai, per juos atskleistas Vilniaus daugianacionalinės kultūros paveldas, akcentuota, kad fotografija Lietuvoje iš amato virto pasaulyje pripažintu menu.

Parodoje pristatyta per 80 įvairių autorių fotografijų (XIX a. antroji pusė - 1914 m).

 

Į parodos struktūrą Baltai Valstybė Visuomenė Liaudies kultūra Elito kultūra Kraštovaizdis ir architektūra Religija Intelektas Menas Lietuva pasaulyje Kita
Šiam tinklalapiui tekstą ir iliustracijas pateikė Vilniaus universiteto biblioteka.

Ekskursija Išsamesniam susipažinimui kviečiame aplankyti "Interneto" svetainę Vilnius senosiose fotografijose. Jūs turėsite galimybę išsamiau susipažinti su Vilniaus miestu ir senąja fotografija. Tekstai pateikiami lietuvių ir anglų kalbomis. Pristato Vilniaus universiteto biblioteka.


Lietuvos kultūros paveldo tūkstantmečio virtuali paroda:
[Parodos pradžia] [Parodos fojė] [Trumpa apžvalga] [Parodos schema] [Paaiškinimai lankytojui] [Informacija]


© Matematikos ir informatikos institutas, 1998-2000. Į parodos fojė
Adresas ryšiams: nerute@ktl.mii.lt. Tinklalapis atnaujintas 2009.02.10