Trumpa viešnagė

Į apžvalginę audinių raštų ekspoziciją

Į parodos fojė
Tema:
Liaudies kultūra
XIX-XX
amžiai

Lietuvos karaimai Žemaitija

 

Tautų kultūrų savitumas
išlieka pamatu moderniai kūrybai.

Audimas ir ornamentai.Darbu apie lietuvių audinių raštus parodome XIX—XX a. lietuvių etninės kultūros bruožus, išsiskiriančius pasaulio kultūros margumynuose. Paliestos lietuvių kultūros savitumo, išlikimo ir asimiliacijos problemos, nagrinėjamos audinių raštų ištakos. Parodos lankytojai gali įvertinti lietuvių etninio identiteto kaitą ir ryšius su pasaulio mene žinomais reiškiniais. Keliais lygmenimis pateikta teksto, garso, vaizdo informacija duotų žinių apie audimo istoriją, raštus, tekstilės simboliką. Parodomas etninės kultūros paveldo aktualumas šiuolaikinei visuomenei.

Informacija naudinga švietimui, moderniam dizainui, tekstilės pramonei, tarpdisciplininiams moksliniams tyrimams. Darbo šaltiniai - naujausi lauko tyrimai, Lietuvos archyvų, rankraštynų, muziejų medžiaga, lyginamieji eksponatai iš pasaulio kolekcijų. Pateikiama informacija nuo bendriausių žinių apie audėjus, audinius Lietuvoje iki tyrinėjimų apie audinių savitumus, reikšmes.

 

Į parodos struktūrą Baltai Valstybė Visuomenė Liaudies kultūra Elito kultūra Kraštovaizdis ir architektūra Religija Intelektas Menas Lietuva pasaulyje Kita
Šiam tinklalapiui tekstą ir iliustracijas pateikė Vida Savoniakaitė, Lietuvos istorijos institutas.

Ekskursija Ekskursija supažindina lankytojus su audimu, audinių žaliavomis, įrankiais, audimo procesu, dainomis, amato istorijos bruožais ir lietuvių kaimo vaizdais. Parodomas audinių panaudojimas ir reikšmė, išskirta savitų lokalinių papročių. Audėjų išradingumas atsiskleidžia ornamentų galerijoje, kurioje yra ir daugelyje Europos vietų austų ornamentų.  
Pristato: Vida Savoniakaitė, Lietuvos istorijos institutas.


Lietuvos kultūros paveldo tūkstantmečio virtuali paroda:
[Parodos pradžia] [Parodos fojė] [Trumpa apžvalga] [Parodos schema] [Paaiškinimai lankytojui] [Informacija]


© Matematikos ir informatikos institutas, 1998-2000. Į parodos fojė
Adresas ryšiams: nerute@ktl.mii.lt. Tinklalapis atnaujintas 2008.10.19