Trumpa viešnagė

 

Į parodos fojė
Tema:
Elito  kultūra
XVI-XX
amžiai

Lietuvių etninė kultūra kultūros paveldas ir dabarties vertybės gražiausiose Lietuvos vietovėse

 


Iš Renavo muziejaus ekspozicijos. S. Varno nuotr.Žemaitija – istoriškai susiformavęs Lietuvos etnografinis regionas, kuriame itin puoselėjamas šio krašto savitumas, kalba, papročiai ir tradicijos. Tai įdomios istorijos ir savitos kultūros kraštas. Iš kitų Lietuvos regionų jis išsiskiria ir nepaprasto grožio gamta, architektūra, muziejais ir parkais.

Paskutiniais metais Žemaitijoje susiformavo specifinis muziejų tinklas. Pagal susiklosčiusias tradicijas čia ryški jų specializacija. Viename dėmesys labiau koncentruojamas krašto istorijai (Telšiai), kitame – menui (Plungė), trečiame – etnografijai (Skuodas, Kelmė, Raseiniai, Baubliai), ketvirtame – dvarų kultūrai (Kretinga), dar kitame lankytojas atsiduria ekspozicijų, kurios pasakoja apie "Laiminančio Kristaus" skulptūra Palangos botanikos parke. J. Baltiejaus nuotr. Lietuvos gintarą (Palanga), salėse.

Daugelis muziejų veikia buvusiuose didikų dvaruose, kurie pastatyti gražiausiose šio krašto vietose arba naujai įkurtuose, pertvarkytuose parkuose, senosiose Žemaitijos šventvietėse. Dalis senųjų parkų išliko iki mūsų laikų. Daug kur juose stovi restauruoti senieji dvarų rūmai, kurie itin traukia Lietuvos istorija ir kultūra besidominčių žmonių dėmesį. Tokiuose pastatuose ir Žemaitijos kraštą – jo istoriją, kultūrą ir meną – reprezentuojantys muziejai (Kelmė, Palanga, Plungė, Kretinga, Rietavas, Renavas ir kt.).

 Malonios Jums kelionės Žemaitijos muziejų ir parkų keliais!

Į parodos struktūrą Baltai Valstybė Visuomenė Liaudies kultūra Elito kultūra Kraštovaizdis ir architektūra Religija Intelektas Menas Lietuva pasaulyje Kita
Trumpa viešnagė Šiam tinklalapiui tekstus ir iliustracijas pateikė Žemaičių kultūros draugijos informacinis kultūros centras.

Apžvalginė ekskursija Ekskursijos metu Jūs turėsite galimybę išsmiau susipažinti su šio Lietuvos regiono muziejais ir parkais. Pristato Žemaičių kultūros draugijos informacinis kultūros centras.


Lietuvos kultūros paveldo tūkstantmečio virtuali paroda:
[Parodos pradžia] [Parodos fojė] [Trumpa apžvalga] [Parodos schema] [Paaiškinimai lankytojui] [Informacija]


© Matematikos ir informatikos institutas, 1998-2000. Į parodos fojė
Adresas ryšiams: nerute@ktl.mii.lt. Tinklalapis atnaujintas 2008.10.20